Selfmaker

Selfmaker jest to polska spółka technologiczna projektująca i budująca multifunkcyjne urządzenia samoobsługowe, narzędzia integracyjne oraz oprogramowanie w pełni dostosowane do aktualnego doświadczenia i przyszłych potrzeb rynku.

Projektowane przez firmę kioski samoobsługowe wspierają procesy obsługi Klientów w różnych gałęziach przemysłu, takich jak: sprzedaż detaliczna, restauracje, recepcje, bankowość, transport zbiorowy. Przykładowe realizacje firm można znaleźć na stronie firmy selfmaker.pl

Firma Selfmaker powstała w 2014 roku a jej założycielem i obecnym CEO jest Marek Wieteska. Na bazie doświadczeń biznesowych, Marek podjął decyzję o tokenizacji spółki i w ten sposób powstała niżej opisana spółka Selfmaker Smart Solutions. 

Selfmaker kreuje trend, który na świecie zaczyna coraz prężniej się rozwijać.

Selfmaker Smart Solutions

Spółka Selfmaker Smart Solutions jest połączona kapitałowo ze spółką Selfmaker Technology.

Co to daje?

A no dokładnie to co widzimy na obrazku powyżej. Część profitów, które generują produkty firmy Selfmaker Technology oraz wszystkie rozwiązania Ecosystemu Selfmaker są wypłacane tokenariuszom poprzez tokendy. Tokenda obliczana jest na 1 token – przykładowo tokenda na jeden token wyniesie 100$ a Ty posiadasz 1000 STO SSS to otrzymujesz tokende w wysokości 100 000$. It’s simple. 

Oczywiście wysokość tokendy wyciągnięta z czapki, bo tego moja kryształowa kula nie potrafi wywróżyć.

 

Czym są te tokeny?

STO a właściwie Security Token Offering to nic innego jak zdigitalizowany oraz unormowany prawnie odpowiednik tradycyjnych akcji lub aktów własności. Wartość każdego emitowanego tokena jest zabezpieczona jakimś konkretnym dobrem, które zostało stokenizowane – w naszym przypadku cały ekosystem Selfmaker.

Dzięki tokenizacji firmy Selfmaker, każdy może stać się tokenariuszem spółki. 

Kim jest tokenariusz? 

Tokenariusz to osoba posiadająca tokeny Security Token Offering (STO) spółki SSS – coś na zasadzie klasycznych akcji spółek.

Jakie korzyści płyną z posiadania tokenów?

Przysługuje Tobie prawo do Tokendy. Oprócz tego w momencie wejścia tokenu na giełdę będzie można go sprzedać po cenie rynkowej. Sprzedając tokeny pozbywasz się prawa do otrzymania tokendy.

Czym jest Tokenda?

Tokenda działa na zasadzie tradycyjnej dywidendy. Tokenda to nic innego jak aktywa wypłacane właścicielom tokenów jako wynagrodzenie za udzielenie kapitału w fazie rozwoju projektu. W whitepaper STO spółki zapisane jest, iż pierwsza tokenda zostanie wypłacona w okolicach 2023 roku. 

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości, uwagi – zapraszam do kontaktu.